Epoksi Kaplamayı Tercih Etmenin Sebepleri;

Reçine ile beraber kimyasal karışımlarla yapılan epoksi kaplama, sağlıklıdır. Temizlenmesi kolaydır ve Yüzey temizleyicilerle rahatlıkla temizlenebilir. Ancak tuzruhu ve kireç sökücü gibi maddelerle temizlenmemelidir. Temizledikten sonra, temizlenen yerin toz tutmaması önemlidir. Epoksi kaplama toz tutmaz. Yalıtkan olan epoksi zemin uygulama çalışması, görüntü olan estetiktir. Ekonomik seçenekleri vardır. Kaygan değildir. Üzerinde ıslak çalışmalar yapılabilir. Çünkü Nemi geçirmez.
Bu epoksi zemin kaplama, kimyasallara dayanıklıdır. Yeni üretilen epoksiler, daha çabuk kurumaktadır. Böylece zaman kaybı ortadan kalkmaktadır. Zemin epoksi kaplama, dirençli bir malzemedir. Ağır sanayi makinalarını rahatlıkla taşır. Derzsiz ve eksiz bir çalışmadır. Macun şeklindeki epoksi sürülür ve kurumaya bırakılır. Çok pratiktir. Renk seçenekleri vardır. Hafif bir malzeme olduğu için, binaya yük yapmaz.
Binaya uyum sağlar ve diğer seramik malzemelerinin verdiği estetiği, epoksi kaplama da vermektedir. Uygulama süresi kısa olduğu için, müşterilerin iş günü kaybı az olur. Aşınma ve kopmalarda, tamiratı çok kolaydır. Diğer malzemeler nazaran, kısa sürede ve maliyeti düşük olacak şekilde tamir edilebilmektedir.
Türkiye`de epoksi firmaları İstanbul bölgesinde hizmet vermektedir. Bu bölgede yaşayan insanlar, epoksi kaplama yaptırmak için telefon etmeleri yeterlidir.
Bir de ekonomik epoksi uygulaması vardır. Bu uygulama epoksi boya uygulamasıdır. Coating yani boya işlemi, ekonomik bir işlemdir ve kiracılar sıkça tercih ederler. Bu tercihlerinin sebebi, ekonomik ve dayanıklı olmasıdır. Uygulanan zemin pürüzsüz ve dümdüz olmalıdır. Aksi halde, pürüzsüz bir zemin ortaya çıkmayacaktır.