Genelde beton ve çelik zeminlerde korozyona ve aşınmaya karşı koruma sağlayan ve su izolasyonu amacı ile kullanılan polyurea, geleneksel kaplama malzemelerine göre birçok avantaja sahiptir. Alternatif kaplama yöntemlerine göre çok daha ucuz olan polyurea fiyatları, en ekonomik ve en kaliteli zemin kaplamalarına imkân vermektedir. Kullanımı son derece yaygınlaşan polyurea kaplama, çok hızlı sonuç veren, yüksek esneklik ve aşınma direnci olan bir yüzey kaplama yöntemidir.

 

Polyurea kaplama

Polyurea uygulama şekli taşınabilir ve hava ile çalışan tabancalar yardımı ile olmakta, en gücük alanlardan en geniş alanlara kadar yekpare uygulanarak ek izi bırakmamaktadır. Polyurea kaplama uygulanan alanın çok kısa sürede kullanıma açılması ve kaplamanın dakikalar içinde yapılması iş gücü ve zaman tasarrufu sağlamaktadır. En ekonomik kaplama fiyatı olan polyurea fiyatı, alternatif kaplamaların önüne hem fiyat hem de özellikleri olarak geçmiş durumdadır. Neden Polyurea kaplama? Uygulaması çok kolaydır. En küçük alanlardan en geniş alanlara rahatlıkla uygulanır. Polyurea fiyatları diğer kaplama alternatiflerine göre en hesaplısıdır. Çok hızlı sonuç verir. Polyurea kaplama direnci ve esnekliği mükemmeldir. Yekpare uygulandığından ek izi bırakmaz. Aside dayanıklıdır. Çekme direnci ve yırtılma mukavemeti yüksektir. Bir saat içinde yük mukavemeti gösterir. Her tür sıcaklıkta ve nem ortamında uygulanabilir. Beton ve metal zeminlerde en iyi sonucu verir. Sınırsız uygulama kalınlığı vardır. Son kata istenilen renk ve desende kaplama yapılabilir. İnsan gücü ve teknolojinin mükemmel bir birleşimi olan polyurea, fiyatları ile de en çok tercih edilen kaplamalar arazındadır. En son teknoloji ile üretilmiş olan mükemmel bir yöntemdir.

İşçiliği kolay ve hılzı olan polyurea fiyatı ile de yüz güldürmektedir. Teraslardan çatılara, balkondan her tür metal yüzeye rahatlıkla uygulanan sprey kaplama, sarfiyatı ve polyurea fiyatı ile çok ekonomiktir. Dekoratif olarak güzel görüntü sağlama amacı ile akıtma köpük üzerine de uygulanan polyurea, savunma sanayinde ve depreme karşı yapıların güçlendirilmesinde de kullanılmaktadır. Polyurea, fiyatı ve tüm bu özellikleri ile oldukça geniş bir kullanım alanı olan son teknoloji bir kaplama yöntemidir.