Isı izolasyonunda kullanılan püskürtme poliüretan köpük yalıtım için kesin çözümler sunmaktadır. Korozyon gibi yüzey sorunlarına da koruma kalkanı oluşturan bu ürün hiçbir boşluk veya hava alacak alan bırakmamaktadır. Sebebi ise sıvı olarak üretildiğinden kaynaklıdır. Benzin, duman ve yanıcı maddelere karşı dayanıklılığı yüksektir. Böcek ve bakteri yapmadığı gibi uygulandığı her alanda maksimum verim sağlar.
Poliüretan köpük kullanıldığı takdirde iş gücü, ulaşım, zaman, iklimlendirme gibi birçok konuda tasarruf sağlar. Zorluk çıkartan atermit, oluklu levha, trapez saç gibi alanlarda maksimum yapışmayı gerçekleştirerek uzun vadeli bir kullanım sunar. Isı iletim kayşayı değerleri λ=0,023 W/mK gibi bir değere sahiptir. Dikey ve yatay tüm zeminlere uygulanabilen püskürtme poliüretan üzerinde yürünme imkânı da sağlamaktadır.
Sağladığı bir diğer fayda ise uygulama sürecidir. Etkili bir şekilde uygulandığı takdirde 700 m2 gün içerisinde tamamlanabilir. Ayrıca diğer özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.
 – Isının sızmasını ortadan kaldırır.
 – En zorlu köşelere dahi rahatlıkla uygulanabilir.
 – En çok tercih edilen ısı yalıtım malzemesidir.
 – Poliürea uygulamalarında ekstra bir yapıştırma malzemesine ihtiyaç duymaz.
 – Tek uygulama ile ısı ve su yalıtımını gerçekleştirir.
 – Yapının eskiliği/yeniliği fark etmeksizin uygulanabilir.
 – Kolon, kiriş gibi düz olmayan zeminlerde dahi şeklini alarak kusursuz yalıtım gerçekleştirir.
 – Kabul edilen Poliüretan köpük standartlarına göre uygulaması sağlanır.